articles

עתיד המותג
מאת: הילה סטרוגו

articles

branding

עתיד המותג

זו תקופה מרגשת ומאתגרת להפליא לעבוד במיתוג.

 

הקשר בין הצרכנים כבני אדם, לבין המותגים שהם בוחרים להשקיע בהם, מעולם לא היה כה חריף. הביטוי ‘מותג הוא עסק, ועסק הוא מותג’ הוא, אפוא, רלוונטי מתמיד.

זה לא אומר, כמובן, כי הנחת היסוד של חיבור היא חדשה. כאשר התקציב והבחירה אפשרו, הצרכנים בחרו מזמן במוצרים ושירותים הניתנים על ידי ארגונים שהם סומכים עליהם, כמו שהם רואים בהם רצוי, או שהם יכולים ליהנות מהם – לפעמים שילוב של כל הגורמים.

עם זאת, מה שהמשיך להתפתח הוא התפיסות החברתיות שלנו לגבי המותג, והדרישות שאנו מציבים למותגים כתוצאה מכך. הציפיות מהבחינה הזו הפכו, במקרים רבים, לגדולים יותר ויותר. ובאמת, ציפיות כאלה אינן מראות סימני האטה.

אז, למרות שידוע לנו כבר מזמן שניתן ליצור או להרוס מוניטין של מותג ברגע, הסיכון – וההזדמנות – צריכים כעת להיות ממוקדים עוד יותר.

צריכת המידע

במידה מסוימת, זה כנראה קשור לנפח המידע העצום שאנו מקיימים כעת אינטראקציה וצורכים אותו על בסיס יומי. דור ה- Z (בפרט) גדלים עם יכולת כמעט מולדת לעכל תכנים בהמוניהם, הרואה אותם באינטראקציה עם שפה ורמזים חזותיים במה שמרגיש כמו רגע. כתוצאה מכך, הם יכולים להתחיל לקבל (אפילו תת מודע) החלטות לגבי המותגים שהם עושים או לא רוצים לעסוק בהם, באותה מהירות.

כתוצאה מכך, חלפו הימים שבהם ארגון יכול לצפות מהצרכן לספוג קורות על גבי תוכן, כדי ליידע את תפיסותיו לגבי המותג. כאשר אתרים היו בחיתוליהם, למשל, אורך הדף ומהירויות הטעינה לא היו בעיה-השקת אתר מפורט במיוחד באורך 100 עמודים נחשבה אפוא למשאב עשיר ועבודה כללית. כעת, ישנן ננו -שניות להעביר את המסר המיועד ולהשפיע. לכן השפה חשובה מתמיד, וככל שאנו מסתכלים על העתיד, העתקה תמשיך להוות מפתח למעורבות במותג.

האמינות נחשבת

הייתה גם תקופה שבה מטרת המותג נתפסה רק כ”נחמד שיש “, אולי צפוי רק בקרב מפעלים חברתיים או הפילנתרופית יותר של יזמים. כמה ארגונים קפצו על העגלה, כמובן, וטבעו הצהרות שליחות וחזון שבאמת לא עשו דבר אלא לקשט את דפי האתר שלהם או את מדריך החברה.

עם זאת, הצרכנים מבינים יותר ויותר כל רמז לחוסר כנות מהבחינה הזו ולא יחשבו פעמיים על קריאת מותגים כשהמטרה שלהם היא אחרת מאשר אותנטית. מותג אקולוגי שמתחייב להגן טוב יותר על כדור הארץ, למשל, ייראה בקרוב כפגום חברתי אם הוא ינצל צוות בתנאי עבודה מפוקפקים.

ככל שתנועות הסביבה, ההכלה והשוויון ממשיכות לצבור קצב, אור הזרקורים יזהר עוד יותר בנושא זה. אמפתיה, ומחויבות פעילה לתמיכה בהתקדמות חברתית כזו, ישלטו על סדר היום של המותג במשך שנים רבות.

שטח שבטי

יש משהו שבטי למדי בחיפוש אחר מטרה ובדחף לשינוי חיובי. תראה כמה מהר גדלה התמיכה במרד הכחדה. לא משנה מה הדעות האישיות שלך לגבי ‘תנועת’ עשה זאת ביחד ‘הזו-מותג בפני עצמו-זו עדות לכך שאנשים יעמדו, באופן קולקטיבי, על מה שהם מאמינים בו וידחפו לאחור כאשר עקרונותיהם מסוכנים.

במקומות אחרים, המספר ההולך וגדל של חברות המוסמכות כתאגידי B, מראה כי ארגונים מתאחדים גם הם להתמודד עם אתגרים חברתיים משמעותיים ולבנות עסקים המשמשים כוח לטובה. זה כמו הסמכת ISO לעולם המודרני, שגורם לאנשים לרצות להשקיע, לקנות ממנה ולעבוד עבור מותג – אבל זה עומד בבסיס כל החלטה שהחברה מקבלת.

ככל שיותר עסקים יכולים לחשוב על מותג כסלע היסוד של הארגון כולו, כך האותנטיות גדולה יותר, המשיכה משכנעת יותר וקל יותר להתפתח ללא הרף.

נזילות המותג

לא רק המותגים צריכים להיות מסוגלים להבין את העולם המשתנה הזה, אלא שהקצב שבו הם חייבים להתפתח ללא הרף הוא מעבר לכל מידה. מציאת דרך להבטיח שהמותג יהיה גמיש מספיק כדי להסתגל ולהתיישם כל הזמן בכל נקודת מגע, עשוי להיות אתגר עבור ארגונים מסוימים. אבל, קבל את זה נכון, וזה יכול להוכיח מאיץ צמיחה עצום.

לאחרונה בדקנו את תפקיד המותג בעסקים שצומחים במהירות, ומצאנו מתאם ישיר בין חוזקו של מותג לבין ערובה לתזרים המזומנים העתידי-במיוחד במגזרים התלויים במידה רבה ב- IP. אני חושב שהמותג יקבל, אם כן, עלייה

ז מידת האשראי לחיזוק המאזן, במקום שהוא יתפרש בצורה לא נכונה כהוצאה שיווקית.

תחושה של פשטות

לבסוף, הנושא החמישי שאני חוזה שיגיע יותר ויותר, מבחינת עתיד המותג, הוא הפשטות.

למרות מורכבותם של מוצרים ושירותים שונים הקיימים כיום כמעט בכל שוק מודרני, קלות השימוש הפכו לחשיבות עליונה בכל. מחקר ותובנה ממוקדים על ידי המשתמשים הם הליבה למסירה מוצלחת של פשטות כזו, ואני מאמינה שמקצוע העיצוב יכול להוכיח את עצמו כאן ככל שהדרישות עולות.

הפשטות הזו כבר משפיעה על חשיבה מינימליסטית גם בכל הנוגע לרמזים עיצוביים, ואני מצפה לראות מותגים מתפרקים מבחינת הזהות החזותית שלהם, קדימה. זה לא קל כמו שזה נשמע, מבחינת מעצב, אבל הפיכת המורכב, לפשוט זוהי המטרה העתידית!

שתפו מאמר זה

SUBSCRIBE TO
OUR NEWSLETTER

הרשמו לניוזלטר שלנו ואנחנו נעדכן אותך בקורסים, תוכניות וארועים.

    הקלידו כאן את כתובת המייל

    אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי בדואר האלקטרוני

    MORE IN ARTICLES

    מאמרים נוספים