articles

?IS THIS COOL
מאת: יריב עמית

articles

branding

סיפורו של מותג מדיה אמיתי

-THRILLIST מדריך הפנאי, הבילוי החדש בארה”ב

מאת: פביאן גרייהלר המראיין את אדם ריץ מייסד THRILLIST

סיפור על מותג חדש, שנוסד ב2004 על ידי שליחת ניוזלטר בדואר אלקטרוני ל-600 אנשים על דברים לעשות בניו יורק שהפך למותג מהימן ולמפלצת מדיה עולמית רב-פלטפורמה עם יותר מ-300 מיליון אנשים בחודש, כיצד ההבנה והיצמדות ל-DNA של המותג שלך היא המפתח לצמיחת המותג, ומדוע חשיבה על מורשת המותג שלך חייבת ללוות ​​על כל פעולה של המותג שלך.

כיצד התחיל המותג ?

אדם ריץ’: אני חושב שכולם היו רוצים להאמין שהעסק שלהם נועד ומתוכנן , אבל היינו חברים מהמכללה, גרנו בניו יורק, דיברנו על כל הדברים השונים שקורים, ופשוט חיפשתי הזדמנות לעשיית כסף.הייתי כמה שנים מחוץ לבית הספר ולא היה לי כל כך הרבה כסף או כל כך הרבה זמן והייתי הולך לדבר עם חברים, אנשים שהיו בענינים קצת יותר זמן ממה שהייתי, ושאלתי אותם מה אני צריך לעשות . ומה שמצאתי היה שיש עניין די רחב בקול אמין לגבי איך לבלות את הזמן שלך ומה באמת מרגש ומה שווה את הזמן והכסף המוגבל שלך.

אז השיחה הזו רק על מה עשית הלילה ואיך אתה מבלה את סוף השבוע שלך ואיפה יצאת לדייט הפכה במהירות למוצר לייף סטייל. והתחלנו את זה בתור ניוזלטר בדוא”ל, זה היה האופציה הראשונה שלנו. אז זה נתן לנו פלטפורמה להתחיל להוציא את הערך הזה לצרכנים שלנו, ובמהלך השנים כשThrillist  גדל והשתנה והפך לכל כך הרבה דברים אחרים, הדבר שבאמת עזר לי לשמור את זה היתה הנחת היסוד המקורית – לתת ערך לקהל שלי.

מניוזלטר של 600 איש התחלת את המותג שכיום פונה ל 300 מיליון איש, איך?

אדם ריץ’: זה לא רק 600 הרבה מהם הם משפיענים ולהם יש כוח תמיד היה האדם שהכרת שיש לו שליטה מלאה על חיי הלילה או השפים החדשים או מה קורה בסצנת המועדונים, ואז חשבנו לקרוא להם משפיענים.

 

שאלה : מה הם הרגעים המאתגרים והמרגשים במשך 17 שנות המותג ?

אדם ריץ’: ובכן, הדבר שהיינו צריכים, ולדעתי כנראה עדיין צריכים להיות בולטים שישמעו אותנו והפרסום שלנו העיקרי מאז היום הראשון היה תוכן ממותג, התוכן העריכה שלנו אינו למכירה ואינו מושפע ממפרסמים או משהו כזה. זה באמת מה שאנחנו מאמינים שהוא הדבר הכי טוב שיש. אז הדבר שהיה קשה בהתחלה, זה לשכנע את האנשים שהתוכן אינו ממומן ע”י המסעדות עצמן.”
אנחנו מותג שמביא הרגשה טובה-תמיד ידענו שאנחנו רוצים  להיות המלצה בלבד. חשבנו שיש הרבה מקומות ללכת ולשמוע את החדשות הרעות על משהו לא טוב, אבל אם אתה יכול להיות מותג שכולם ידעו ברגע שהם ראו את התוכן שלך ואת ההצעה שלך, שהם יכולים לצאת בהרגשה טובה -השגנו את שלנו.

אבל מה שמצאנו הוא שיש רק הרבה ספקנות מובנית סביב ביקורות חיוביות וקול חיובי שם בחוץ. אבל אנו התמדנו והתעקשנו להעביר את המסר שלנו- אנחנו חיוביים ואנחנו אומרים שהדברים טובים וכדאי לך ללכת ולבלות ולהוציא את הכסף שלך עליהם, אבל זה לא בגלל שהם משלמים לנו, זה בגלל שעשינו את המחקר ובאמת גילינו שהם שווים את זה.

וזה דבר שלקח לנו הרבה זמן לתקשר כי אנחנו באמת יודעים מה קורה. אנחנו יודעים מהן המסעדות הטובות. אנחנו מכירים את המקומות המגניבים לקבל קוקטייל. זה משהו שבו אנחנו לא צריכים לזכות לקבל אישור על אמינות  ממישהו אחר.

מתי הרגשת שהיה רגע פריצת הדרך הגדולה הזה שבו הרגשת כמו, “אוקיי, זה לא רעיון קטן לסטארט-אפ עכשיו. זהו למעשה מותג. אנחנו הופכים למותג”. מתי היה הרגע הזה?
 

אדם ריץ’: התחלתי לחשוב על הרעיון של מתי נהיינו מותג, ומה שהבנתי הוא שדי הרבה מההתחלה. היינו חייבים לחשוב על עצמנו שאנחנו יותר מסתם עסק או יותר מסתם אסטרטגיית צמיחה או אסטרטגיית תוכן, ושיש איזה ניצוץ קטן ובלתי מוחשי למה שאנחנו עושים, גם אם היינו רק עם 600 אֲנָשִׁים.

ואחת הדרכים שבהן התחלנו לטפח את המותג הזה הייתה שכשהשקנו את המוצר בין 600 האנשים האלה, למעשה יצאנו לשם וחיפשנו במיוחד בלוגרים בעיר ניו יורק, אנשים שהיו להם בלוגים וקהל קוראים והתמקדו במיוחד בעירוני סגנון חיים ובעצם הזמנו אותם לשתף את Thrillist עם הקהלים שלהם ונתנו לכל אחד מהם קוד תצוגה מקדימה. אז הבאז הפנימי הזה בימים הראשונים היה משהו שעזר לצמיחה, בטח, אבל זה גם גרם לאנשים הנכונים לדבר עלינו באותם רגעים מוקדמים שהפכו אותנו למותג יותר ממה שהמספרים שלנו או העסק שלנו מרמזים שאנחנו היינו.

האם כיף זה הdna    של המותג שלכם?

אדם ריץ:כן, כמו כל כך הרבה מותגים, נאלצנו לעבוד עליו ללא הרף. ואני חושב שלקיחת כיף ברצינות זה אתגר לא קטן, כשהמשמעות היא שליצור כיף כל הזמן זה לא קל, בניית החוויה וכתיבת הקוד הגנטי המותגי.

מה זה מותג בעיניך ?

אני חושב שמותג הוא למעשה משהו שהוא הרבה יותר פשוט, והדרך שבה אני חושב על זה היא כמו, אם היית כמותג נעלם  מחר, למי תהיה חסר בחיים ולמה שלא יהיה לו שום דבר אחר בחוץ למלא את הצורך שלו במקומך?

וכשאני מדבר עם אנשים שהולכים ומקימים עסק, ואני באמת דוחף אותם בשאלה הזו כי אני חושב שאם התשובה היא, “ובכן, אם נלך מחר, הם פשוט היו הולכים ונרשמים לזה, אז חבר יש לך עוד דרך לעבור כי אין לך משהו שהוא באמת מובחן. החלק השני מבחינתי של מותג הוא תיקשור האמת שלך:

הרעיון הזה של לתקשר את האמיתות שלך בדרכים אחידות, לא משנה היכן מישהו נתקל בך, זה הבסיס למיתוג. הרבה פעמים זה הלוגו הנכון או התיוג הנכון, עם הפונטים הנכונים והצבעים הנכונות וכל הדברים האלה. אבל אלה באמת רק דרכים טכניות להשיג את הרעיון הזה של זהותך שהצלחת לבנות באופן יסודי בכל הדרכים השונות שבהן אדם פוגש את המותג שלך.

איך אתה ממליץ לאנשים לפתח את המותג שלהם?

במהלך השנים הגדלנו קהל גדול מאוד, ונאמן. קהל בלי להוציא הוצאות שיווק! ואתה יודע איך ? דרך יצירת תוכן וסיפורים ועזרה לאנשים ופשוט לעשות את זה שוב ושוב.

אני חושב שלהרבה אנשים בעידן הזה יש תחושה שאם תבטל את הוצאות הפרסום מחר, העסק שלך פשוט יפסיק? והתשובה שלדעתי הרבה אנשים מכל התעשיות השונות הבינו היא שאתה צריך לעשות קצת סיפורים אורגניים, פיתוח קהל, איך שלא תרצה לקרוא לזה. יש צורך שהמותג שלך פשוט יהיה שם בחוץ וייצור מעורבות עם האנשים שלך בצורה שאינה קשורה רק למכירה או למסע פרסום, או פשוט ישר

כנסו לקישור וראו ראיון עם אדם ריץ , על כוחו של התוכן השיווקי :

https://www.youtube.com/watch?v=c1Mwbs2gfMQ&t=246s&ab_channel=GeneralAssembly

הבשורה : מדריך לבילוי ואוכל כייפי – have fun

מהימן, אמין בלי ביקורות רעות , רק דברים טובים

רוצים לקרוא עוד על איך להיות מותג אמיתי?

הזמינו את הספר the real brands

חברות מוזמנות להזמין את הקורס המרתק “סודות המותגים האמיתיים המצליחים בעולם “או להזמין את הרצאה המבוקשת של יריב עמית : “סוף עידן מותגי הענק ועליית המותגים האמיתיים .”

להזמנת קורס או הרצאה : info@brandacademy.co.il

פרטיים יכולים להזמין את הקורס הדיגיטלי – סודות המיתוג המנצח בעידן החדש , וללמוד איך להיות מותג אמיתי בקצב שלכם.

להזמנת הספר או קורס דיגיטלי “סודות המיתוג המנצח בעידן החדש”

ניתן להזמין עכשיו באתר brandacademy.co.il .

שתפו מאמר זה

SUBSCRIBE TO
OUR NEWSLETTER

הרשמו לניוזלטר שלנו ואנחנו נעדכן אותך בקורסים, תוכניות וארועים.

    הקלידו כאן את כתובת המייל

    אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי בדואר האלקטרוני

    MORE IN ARTICLES

    מאמרים נוספים