articles

JUST EGG

articles

branding

JUST EGG עוד סיפור של מותג אמיתי מצליח

תארו לעצכם עולם של ביצים ללא ביצים , יותר טעים ויותר בריא. עכשיו תכירו את חברת Eat Just, שהיא כיום סטארט-אפ מזון בשווי 1.2 מיליארד דולר, עד עכשיו מכרה שווה ערך ל-250 מיליון ביצי תרנגולת וגייסה יותר מ-800 מיליון דולר במימון ממשקיעים כמו ביל גייטס ופול אלן.
מטה החברה בסן פרנסיסקו. החברה, נוסדה בשנת 2011 במטרה לבנות מערכת מזון בריאה ובת קיימא יותר, מפתחת ומשווקת מוצרי ביצים צמחיים תחת המותג JUST Egg. אך רק ב 2019 לאחר שהיה לה את המוצר המוגמר והמושלם יצאה לשיווק. האתגר הגדול שלהם היה איך משכנעים אנשים שזה בדיוק כמו ביצים , וגורמים להם לעבור – זה חינוך שוק. תוך 3 שנים נראה שהם עמדו באתגר בהצלחהגדולה . איך הם עשו זאת?

כוחו של השם

גון טטריק המייסד:” נכון זה שם בעל משמעויות מרובות העלולות לבלבל: אתה יכול לחשוב שזה רק ביצים, חשוב לאכול רק ביצים. ומצד שני JUST EGG יכול להתפרש כרק ביצה בלי התרנגולת. ולנו היה חשוב שיהיה לנו שם פשוט שמדבר על הפשטות. כלומר, אם מישהו רוצה לחשוב על זה קצת יותר הוא מוזמן. בסופו של דבר, בגלל שבחרנו את השם JUST Egg אנחנו נמצאים כיום בכ-2 מיליון משקי בית, ואצל כל קמעונאי גדול בעצם, מלבד Trader Joe’s בצפון אמריקה.

אבל יחד עם זאת חשוב שאנשים ידעו גם שהוא עשוי מצמח. אז אם מישהו הולך לוולמארט או שהוא עושה קניות ב-Whole Foods, או שאתה בפלורידה ואתה עושה קניות ב-Publix, אנחנו רוצים שתדע שכשאתה מסתכל על ערכת הביצים, שיש מוצר אחד עשוי מצמחים, ולא מעוף. אז למרות שאנחנו קוראים לזה פשוט, אנחנו גם רואים ערך רב להבחנה, אבל כן, חשבנו שהמילה הזו עשויה לגרום לכמה בעיות, אבל היא הרגישה לנו נכונה.”

לבחור את הסיפור שלך

זה למעשה היתה החלטה קשה כי לסיפור של אוכל צמחוני יש הרבה אספקטים. יש כאלה שלא רוצים לפגוע בבעלי חיים, יש כאלה שהסיבה היא יותר סביב שינויי האקלים. ומישהו אחר עושה את זה היא סביב הבריאות. אז יש הרבה סיפורים שרצים אצל אנשי החברה, אבל כפי שאומר המייסד אנחנו צריכים לצאת מהראש שלנו ולעבור לראש של הלקוחות אלה שקונים את זה ומה שמניע אותם יותר מכל דבר אחר זה לאכול קצת יותר טוב, לא מושלם, רק לאכול קצת יותר טוב לארוחת הבוקר, יותר בריא. וזה הסיפור .

תובנת הצרכן

“כשאתה מבין שאתה פשוט לא יכול להיות בראש שלך, אתה צריך לנסות להיות מאחורי העיניים של אנשים שקונים את זה, אתה מבין שלא לכולם צריך להיות בדיוק אותם מוטיבציות יש לך: עולם טוב יותר, לא לפגוע בחיות, אתה יכול לתת למי שרוצה את היכולת לקרוא על זה ואנחנו מספקים מידע. יש לנו חלק שלם מהאתר שלנו בנוי כדי לעשות זאת. אבל עבור רוב האנשים, אין להם זמן לכל זה. הם עסוקים, כל מה שהם רוצים זה פשוט לזרוק ביצה, ולהכין חביתה. לא מעניין אותם להציל חיות ולצפות בסרט תיעודי שלם רק לארוחת הבוקר. הם רוצים לאכול משהו שהוא קצת יותר טוב וזהו. וזה בסדר מבחינתינו.”

משמעות המותג

כשאני חושב על מותג, במונחים הפשוטים ביותר שלו, אני חושב מה עושה אותו צרכן, שעסוק באלף דברים בחייו שלא כל הזמן חושבים עלינו, מה הם מרגישים כשהם פותחים מחדש את המקרר שלהם כדי לבחור בנו בבוקר כשהם יכולים לבחור הרבה דברים?

והתחושה הזו, התחושה הרגשית הזו בעיני, היא מה שהמותג. ואנחנו באמת מנסים להתמקד בהרגשה הזו, “זה קצת יותר בריא לי ולמשפחתי לארוחת הבוקר.” וככל שנוכל להתמקד יותר בעשיית דברים שמפעילים את התחושה הזו, הן באיכות המרכיבים שאנו משתמשים בהם והן במידת הנגישות שלו והן במסרים שאנו מתקשרים ובאנשים שאיתם אנו מבלים, כך ייטב. אני חושב שזה זה, איך אתה מרגיש כשאתה פותח את המקרר שלך ושם את היד שלך על זה? זה המותג.

איך בונים מותג ביצים גלובלי

איך בונים קטגוריה חדשה בריטייל? מה המיצוב שלנו ? איך בונים מותג ממקומי לגלובלי ? הכי חשוב זה ליצור את הbrand awareness
Just eggs breakfast , פעילות חזקה בסופרמרקטים , ידוענים שאוהבים את המוצר . היה מאוד חשוב להיות בסופרמרקטים באיזור הביצים . זה המפתח .
אומלט לבוקר, אנחנו שם . הרבה פופ אפ , משאיות אוכל , וידאו ,מודעות למותג זה שם המשחק . הסיפור הוא ללכת לאנשים הצמחוניים , אבל לכוון לכולם , ולהגיד להם יותר טעים יותר בריא. ולכת המיתוג הוא מודרני ורגיל , אנשים רגילים . בסופו של דבר , עם החיסכון הגדול לסביבה , הכי חשוב לאנשים זה הטעם . שיהיה דלישס. והדבר השני החשוב לאנשים זה הבריאות .
אם יש חגים מעלים קמפיינים על ארוחות לחג , קמפיינים על דורות שונים והתייחסותם לארוחות .

מותג אמיתי – אותנטי, מצחיק

“המודעות שלנו מכוונות לאמת. לאנשים לא אכפת מבריאות כדור הארץ או משפחתם כל הזמן. אנחנו רוצים לפרק את האנשים ואת הנחות היסוד שלהם לגבי מזונות מהצומח עם הומור מלא תובנה וסחיטה חסרת כבוד”, אמר טום רוסמייסל, ראש השיווק העולמי ב-Eat Just. “אנחנו רוצים לתפוס רגעי ארוחת בוקר מודרניים אמיתיים ולעתים קדחתניים דרך עדשה מגוונת שמרחיבה תפיסות וגורמת לכולם להרגיש שלא משנה היכן הם נמצאים במסע התזונתי שלהם, אם הם אוהבים ביצים טובות באמת, הם איתנו.”

“הסלוגן : realy good eggs ביצים ממש טובות” היא בטוחה בעצמה, לא מתנצלת ומאותתת על ההתקדמות שעשתה תעשיית המזון הצומח בשנים האחרונות על ידי ייצור מוצרים טעימים ובמחיר סביר שפונים לקהילה רחבה וצומחת של צרכנים. ”

כוחו של השיווק בסושיאל

הצוות החליט לבדוק את ההשפעה של הפעלת מודעות וידאו במיקום מודעת In-Stream Reserve המובחר של פייסבוק. עם In-Stream Reserve, מודעות וידאו מופיעות כהפסקות בתוך תוכן הווידאו האיכותי והארוך ביותר של בעלי אתרים ומופעים בפלטפורמת פייסבוק.

הצוות בנה סרטונים מותאמים לנייד שדבקו בשיטות העבודה המומלצות לצפייה במיקום In-Stream Reserve, כמו הבטחת המודעות ביחס גובה-רוחב מלבני של 16:9.

הקריאייטיב כלל סרטון המראה בקבוקי JUST Egg במקרר, ולאחר מכן הצמדות לכריך ארוחת בוקר על קרש גילוף. סרטון נוסף הראה אנשים ברחוב נהנים מבדיקות טעימה במקום של המוצר JUST Egg, ומביעים את שמחתם. הודעות הפרסום הדגישו ש- JUST Egg עשויה מצמחים. כל מודעה כללה כפתור “למידע נוסף” המקשר לאתר המותג. הצוות עקב אחר שיטות העבודה המומלצות של פייסבוק על ידי הצגת המודעות לקהל רחב של מבוגרים בארה”ב בגילאי 21-54 ליעילות מרבית.

ממה עשוי ?

Just Egg דומה לביצים נוזליות אמיתיות עם צבעה הזהוב. מרכיבי המוצר כוללים: מים, איזולט חלבון שעועית מונג ושמן קנולה, בתוספת מגוון תבלינים, חומרי טעם וריח טבעיים ומסמיכים להניב מרקם דמוי ביצה. (שעועית מונג היא קטניה.) מנה של 3 כפות של Just Egg שווה ביצה אחת.

האתגר :

איך משכנעים אנשים שזה בדיוק כמו ביצים , וגורמים להם לעבור – זה חינוך שוק

הפיתרון

עיצוב צעיר אך מתחשב, תמונות מעוררות חשק של ארוחות עם ביצים ותוכן כתוב המוגש בקפידה, הצליחו לשנות את התפיסה של אנשים לגבי ביצים ולהפוך את הסקרנים ללקוחות.
למה צריך לשבור ביצה , אם אפשר לקחת אותה כבר מעורבבת מבקבוק צהוב
מדליק . לוגו אייקוני , מודרני , המשדר חדשנות , ומהווה בסיס לכל מתיחת מותג עתידית כמו המוצר החדש שיצא לאחרונה וזכה בפרסי טעימה :good meat
שימוש בעשרות סרטוני וידאו , קלילים , הממחישים את הארוחות עם JUST EGG , שימוש ברשתות חכם , כולל שימוש במשפיענים וידוענים . הרבה חריצות והשקעה של בניית מוצר בשלמות , החל מעיצוב המוצרים, התמונות הנראות ממש כמו ארוחות של ביצים , הצגת כל הנתונים והמרכיבים
השוואה מול ביצה רגילה , ולבסוף לאחר שנים שימוש בקמפיינים בטלויזיה עם סלבס , כמו לאחרונה עם סרינה ויליאמס .
לסיכום המותג JUST EGG
עונה על כל כללי המותג האמיתי , החל מאתר מדהים , אשר זכה בפרסים , המשך בשם בולט , שהוא בעצם הפוך על הפוך, המשך בלוגו אייקוני וחדשני, המשך בתרומה חברתית לעולם , וכלה במהלכים דיגטלים יוצרי באאז ברשתות.אבל כל זה לא היה מצליח ללא בשורה אמיתית. יתרון אמיתי ופיתוח קטגוריה חדשה בעולם .

גילוי נאות – ההתחלה היתה קשה עד כדי סגירה

כן, היו הרבה בעיות בהתחלה, אבל בסוף האמונה ניצחה . בשנת 2011 ג’ון טטריקטטריק בעצם ייסד את החברה אבל בשם אחר ” Hampton Greek egg, מבלי לדעת הרבה על מזון או עסקים: “לא ידעתי הרבה מהדברים שאני יודע עכשיו כשהתחלתי את זה”, אמר טטריק “מה שכן ידעתי בוודאות הוא שאכילה טובה היא זכות בסיסית.”

ג’ון בעל השכלה החברתי השיק את המפטון קריק ב-2011 במטרה ליצור אוכל בריא יותר ובמחיר סביר. מוצרים מוקדמים כללו Just Mayo ו-Just Cookie Dough על בסיס צמחי, הכוללים מרכיבים כמו אפונה צהובה קנדית וסורגום כחלופות ברות קיימא, פונקציונליות, זולות יותר לביצים. משקיעים מיליארדרים קפצו והשקיעו.
אבל בדרך, יקיר עמק הסיליקון הסתבך בשערוריות ובמאבקים משפטיים. החברה הואשמה בקניית המוצר משלה כדי להגביר את המכירות, וב2017 טארגט הסירה את המותג מהמדפים שלה על רקע האשמות של בטיחות מזון.

המפטון קריק מיתגה עצמה מחדש מאז כ-Just, Inc. והמותג JUST EGG
גון טטריק למד את הלקח , שהדרך למותג מצליח צריכה לעבור קודם כל בייצור ותהליך הייצור , כיום במשרדים הראשיים אשר בסן פרנסיסקו יש צוות של מדענים, רוקחים, רופאים , אשר בודק ומפתח את המוצרים .

2019 מציינת את השנה הקלנדרית המלאה הראשונה של ייצור והפצת ביצי JUST, ואת המוצר ניתן למצוא ב-20 מתוך 23 הקמעונאים המובילים בארה”ב. עד כה, JUST מכרה את המקבילה הצמחית של 16 מיליון ביצי עוף, וכמעט שמונה שנים לאחר ההקמה שלה, JUST מוכרת יותר ממותגי ביצים נוזליות מבוססות כמו ביצים (ConAgra Brands) ו-All Whites (Crystal Farms) במכירות דולר לחנות, לפי Tetrick.

התגברות על אתגרים

” כשיש לך ייעוד ברור- למה אתה קם בבוקר, כל הקשיים נראים הרבה יותר קלים . (גון טטריק, מייסד just egg)
“כשאתה רוצה משהו – משהו הרבה יותר משמעותי ומקיים מאשר לנפח את האגו שלך או את חשבון הבנק שלך – אתה הולך למצוא ציוד אחר בתוכך שיקרב אותך יותר להשגת המטרות שלך”, אומר טטריק. עשייה במטרה מאפשרת סוג מיוחד של חוסן מול כל האתגרים שעומדים בדרכך ועוזרת לקרב אותך להצלחה”.
מטרת מותג אמיתית לא נוצרת על ידי מחלקת השיווק, היא משולבת בכל מרכיבי תפקודו של המותג, כולל התרבות המשרדית, הזהות, מאמצי המיתוג והתפעול. מטרת מותג יכולה להיות חלק מסיפור המותג.
הנקודה העיקרית כאן היא שהמטרה האמיתית באמת עוברת מעבר להיותה רק תכסיס קידום מכירות כדי להפוך לבסיס הקיום של המותג. וזה מה שבאמת מתחבר לצרכנים. הסיפור שלך צריך להיות אמיתי, כזה שמעורר בך את התשוקה . ”

שיווק יצירתי

בדרך כלל, משווקים נלחמים בין עמיתיהם כדי ליצור מודעות למותג בשוק רווי כבר. איך יצרנית מצלמות גורמת למוצר האחרון שלה להתבלט מ-15 מכשירים דומים? איך יצרנית רכב חדשה נכנסת לשוק כדי לגנוב לקוחות שאולי כבר נאמנים למותג כזה או אחר? לכל משווק יש אסטרטגיות בערכת הכלים שלו לרגעים מסוג זה, אבל מה קורה כשאתה ממש ממציא שוק והתחרות היחידה שיש לך היא עצמך?
“אנחנו מוצר חדש לגמרי, ואנחנו קטגוריה חדשה לגמרי”, אמר טום רוסמייסל, ראש השיווק ב-Eat Just. “זה לא קשור לאיך נרחיק מכירות מצטברות מהמתחרה ואל מרחב הביצים הצמחי. עלינו להעלות את המודעות לכך שיש ביצה על בסיס צמחי, שהיא טעימה, אבל היא נקראת רק ביצה”.

אחת הדרכים שבהן JUST שיפרה את המותג שלה היא הדרך שבה היא התנגדה למגמה בכל הנוגע להוצאות מדיה מסורתיות ונשענה מאוד על משפיענים, כמו ליזו.

“המשפיעים אפשרו לנו להראות לאנשים כמה זה קל לשימוש וכמה זה טעים”, אומר רוסמייסל. “כשיש לך משפיע באינסטגרם, שהוא מבשל מתכון עם JUST EGG, זה עוזר מאוד, לאור האתגרים שיש לנו עם מוצר חדש בקטגוריה חדשה”.

חברת slide 32 פרסה שילוב של הפעלה אישית ושיווק משפיעני המאפשר ללקוחות פוטנציאליים לחוות את המותג דרך נקודות מגע וערוצים מרובים.

עבור חלק מהמשפיענים שיתפו פעולה עם 21 יוצרים באינסטגרם, יוטיוב ופייסבוק. המשפיעים נעו במספר עוקבים בין יותר ממיליון ומינימום 100,000, על סמך רמות המומחיות והמעורבות שלהם. כמו כן, בחרו ידנית שילוב של אוכלים וטבחים טבעוניים ולא טבעוניים כדי להציג את המשיכה הרחבה של המוצר. הבקשה הייתה ליוצרים לבשל, לטעום, ליהנות ולשתף את JUST Egg עם דגש כבד על התאמה אישית של התוכן שלהם כדי לשמור על אותנטיות.

חווית מותג

כדי לספק ליוצרים חווית VIP, עיצבנו חבילה יוקרתית מותאמת אישית שכללה JUST Egg, מרכיבים ממותגים לבישול איתם, הערת קבלת פנים אישית וחבילת משפיענים עם הנחיות לפרסום וכמה מתכונים מוצעים.
עבור ההפעלה האישית יצרנו דוכני פופ אפ בארבעה שווקי יעד ברחבי ארה”ב, שלא רק אפשרו לאנשים לטעום את המוצר, אלא גם חוו אותם במלואם במותג JUST.
והכי חשוב, הצלחנו לשלב את שני המאמצים הללו על ידי העברת המשפיעים שלנו להפעלת ועידוד העוקבים שלהם להצטרף אליהם. זה הגביר את טווח ההגעה של ההפעלה לקנה מידה עולמי וסיפק למשפיענים חוויה אותנטית אך ממותגת לחלוק עם העוקבים שלהם.

תוצאות

מסע פרסום זה קיבל יותר מ-19 מיליון הופעות, והניב מעל פי ארבעה מהטווח המוצע. יותר ממיקום מוצר פשוט, היוצרים שלנו פיתחו מתכונים ייחודיים, תוך שילוב אורגני של JUST Egg באורח החיים שלהם. כדי להבטיח שהקמפיין הזה יהיה 100% על המותג, בחרנו ביד כל אחד מהיוצרים שלנו כך שיתאים לקהל המותג והאסתטיקה הרצויה, כמו גם לרשת של המשפיענים. התוצאה מקהל העוקבים הייתה חיובית להפליא והאשימה את המודעות הכללית למותג ולמוצר הודות לתוכן. אולי ההצלחה הגדולה ביותר של תוכן המשפיעים הייתה מספר העוקבים שלהם שעשו מחדש את מתכוני JUST Egg ופרסמו מחדש את התוצאות המדהימות, ויצרו אפקט רשת אמיתי.

שתפו מאמר זה

SUBSCRIBE TO
OUR NEWSLETTER

הרשמו לניוזלטר שלנו ואנחנו נעדכן אותך בקורסים, תוכניות וארועים.

    הקלידו כאן את כתובת המייל

    אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי בדואר האלקטרוני

    MORE IN ARTICLES

    מאמרים נוספים