articles

YETI המותג שגורם לך להרגיש
(מאט ריננטס, מנכ”ל YETI )

articles

branding

YETI המותג שגורם לך להרגיש

“אנחנו תמיד מדברים על זה במונחים של המוצר הוא הלב שלנו, והמותג הוא הנשמה שלנו. הלב ממשיך להזרים דם דרך הגוף, והנשמה היא מה שעושה אותו מעניין. שמירה על הדברים האלה ממש צמודים, וזו הסיבה שאנחנו ממש מקפידים על האופן שבו אנחנו עושים את הסיפור של המותג שלנו, זה מתכון מוצלח להימנע מרדיפה אחר טרנדים ועדיין להיות רלוונטי”.

(מאט ריננטס, מנכ”ל YETI )

תגידו כמה מותגים באמת גורמים לכם להרגיש , כמה מותגים גורמים לכם להרגיש כאילו אתם במקום אחר ? תעצמו את העיניים ותדמיינו רגע ? בואו , בואו נחשוב ביחד :
הארלי דוידסון , גורם לכם להרגיש ? איפה אתם נמצאים ? מה אתם מרגישים ?

מי עוד ?

לא כל יום מותג מצליח לגרום לכם להרגיש בדיוק כמו שיר , המזכיר לך סיטואציה , השיר שבדיוק שמעת במדבר ברגע של שלווה או שיר הריקוד הראשון שלכם אחרי החופה
כמה פעמים זה קרה לכם עם מותג? שהחזקתם אותו והרגשתם שאתם במקום אחר?
אז קבלו אותו YETI המותג שהצליח לעשות זאת ובגדול!
המותג שאתה אוחז בו , ומרגיש את המרחבים, את הטבע, את המשפחה , את השורשים, את חיי הפרא, את הדיג ,את ההרים, את הנהר.
כשנכנסים לאתר של YETI כבר רואים את ההבדל , לא תמצאו שם תמונות של מוצרים , מחירים ומבצעים , תמצאו סרט על אנשים שאוהבים את חיי הטבע הפראי, תמצאו תמונות וטקסטים שמספרים על YETI המשפחה, האנשים , אף אחד לא מראה לך מוצר ומציע לך לקנות אותו . באתר שלהם יש 3 קטגוריות בלבד :
Shop – כאן נפתח קטלוג שלם של מוצרים
Customize – התאמות אישיות ללקוחות
ו stories – שימו לב , למשקל הגדול של הסיפורים. אבל מה שיפה בסיפורים האלה , שהם אמיתיים, מעניינים ולא עוד סיפורים שנמצאים רק בשביל להגיד אנחנו אנושיים

ניתוח המקרה של YETI מציג כיצד האסטרטגיה הנועזת של YETI של איכות בלתי מעורערת ותמחור פרימיום הובילה להצלחתם הגדולה של עסק השווה כיום 5 ביליון דולר.

סיפור המותג -שני אחים במרדף אחר צידנית איכותית.

המותג YETI נולד מתוך כורח ותשוקה אישית לחיק הטבע. הכל התחיל עם שני אחים, רוי וריאן סיידרס, שגדלו בדריפטווד, טקסס. האחים סיידרס גדלו עם אהבה לציד, דיג ובילוי בחוץ.
עם זאת, הם מצאו את עצמם מתוסכלים ללא הרף מהcoolers (הצידניות המקררות) הנמוכים הקיימים בשוק. המצננים שלהם פשוט לא יכלו לעמוד בפני קשיחות ההרפתקאות החיצוניות שלהם – צירים נשברו, מכסים נשרו וידיות ניתקו.
מתוסכלים מאיכות coolers הקיימים, החליטו האחים ליצור משלהם.
הם יצאו עם חזון לבנות coolers שיעמוד בתנאים הקשים והתובעניים של חיי החוץ. מצנן שהיית משתמש בו כל יום אם היה קיים. המטרה שלהם הייתה לבנות מוצר עמיד במיוחד, עם שימור קרח מעולה, המסוגל לעמוד בטיפול גס ובסביבות קשות.

בשנת 2006, הם הקימו את YETI Coolers עם התמקדות ראשונית ביצירת coolers מתקדמים עם צד קשיח.הם עבדו על שכלול העיצוב והחומרים, ויצרו cooler קשוח, כמעט בלתי ניתן להריסה, ששמר על קרח במשך ימים. מוצרים אלה היו להיט בקרב ציידים רציניים, דייגים וחובבי חוצות שזיהו את הערך של צידנית שיכולה לסבול מכות ועדיין להופיע.
המותג YETI התרחב במהירות, וככל שקו המוצרים שלו גדל, הוא התפתח ליותר מסתם חברה מגניבה יותר. כיום, YETI הוא מותג לייף סטייל חיצוני אהוב עם מגוון רחב של מוצרים, כולל כלי שתייה, תיקים וציוד אחר.
המחויבות של YETI לאיכות, לעמידות ולקשר שלה עם הקהילה החיצונית נשארת חזקה כתמיד. המסע של המותג YETI הוא עדות לחזון מייסדיו ולכוחה של מחויבות בלתי פוסקת לאיכות המוצר.

אסטרטגיית המותג YETI

מותג מוביל מוצר במרדף אחר cooler הביצועים האולטימטיבי.
מודל חוזק הליבה מאלץ אותך לבחור באחת מארבע האפשרויות לנצח איתן. האם זה המוצר, סיפור המותג, החוויה או המחיר? עבור משווקים רבים, התגובה המיידית שלהם היא דחף לבחור שניים או שלושה חוזקות ליבה. הם מאמינים שהמיתוס שיש לו יתרונות רבים הופך את המותג שלך לחזק יותר. מיקוד יחזק את המותג שלך.

ארבעה סוגי מותגים

• מותגים מובילים במוצרים- צריכים להשקיע במחקר ופיתוח תוך העברת היתרונות, התכונות והטענות לצרכן לגבי מה שהופך את המותג לטוב יותר.
• מותגים המובלים על ידי סיפור -צריכים להשקיע בפרסום, כשהסיפור, הרעיון או מטרת המותג מתקשרים מה עושה את המותג שונה.
• מותגים מובילי ניסיון- צריכים להשקיע ביצירת תרבות עם פעילות חזקה. בנה את תקשורת המותג שלך סביב הרעיון ש”האנשים הנהדרים שלנו עושים את ההבדל ביצירת חוויות מדהימות.”
• מותגים מובילים במחיר- חייבים להשקיע ביעילות תפעולית. ותקשורת המותג מסבירה כיצד “אנחנו חכמים יותר ומסוגלים לספק את אותה איכות בעלות נמוכה יותר.”

YETI הוא מותג מוביל מוצר- מותג שאפתני

כדי לקבל מחיר פרימיום צריך תכונות ייחודיות
בידוד מעולה:
מוצרי YETI, במיוחד coolers שלהם, ידועים ביכולות הבידוד המרשימות שלהם. בידוד ה-PermaFrost™ שלהם הוא קצף פוליאוריטן בדרגה מסחרית המוזרקת בלחץ המבטיח שימור קרח מעולה. המשמעות היא שהמקררים שלהם יכולים לשמור על תכולה קרה יותר לתקופות ארוכות יותר בהשוואה למותגים רבים אחרים.

בנייה קשוחה:
עמידות היא אחד מהסימנים המסחריים של YETI. מקררי הטונדרה שלהם, למשל, מעוצבים עם מבנה Rotomolded, מה שהופך אותם כמעט בלתי ניתנים להריסה. המשמעות היא שהמצננים יכולים לעמוד בטיפול גס, מה שהופך אותם למושלמים להרפתקאות חוצות מחוספסות.

עיצוב עמיד בפני דובים:
ה coolers הקשיחים של YETI מתוכננים להיות עמידים בפני דובים כשהם נעולים, ומוסיפים שכבה נוספת של אבטחה בסביבות פראיות. תכונה זו היא יותר מסתם גימיק שיווקי, ה coolers שלהם נבדקו הן בסימולציות דובים מבוקרות והן עם דובי גריזלי בר.

עיצוב ללא זיעה:
אחת התכונות בכלי השתייה של YETI, כמו הכוסות והבקבוקים שלהם, היא עיצוב No Sweat™. זה מבטיח שהחלק החיצוני יישאר יבש, ומונע הזעה מבחוץ גם כאשר הוא מלא במשקאות קרים.

סגירה מגנטית:
חלק מהמוצרים של YETI, כמו המקררים הרכים של Hopper, משתמשים בטכנולוגיית HydroShield™ שמשתמשת במגנטים רבי עוצמה כדי ליצור איטום עמיד בפני דליפות, המבטיח שהתוכן נשאר בטוח ויבש.

תכונות אלו, המגובות על ידי הביצועים שלהן בתנאים אמיתיים, הן חלק משמעותי מהסיבה לכך ש-YETI הצליחה לקבל מחירי פרימיום עבור מוצריה. הם מציעים שילוב של פונקציונליות, עמידות ועיצוב הפונה למגוון רחב של חובבי חוצות.

הצהרת המיצוב שלהם :

שוק היעד של YETI הוא בעיקר חובבי טבע שמעריכים מוצרים איכותיים ועמידים. זה כולל אנשים שנהנים מחנאות, ציד, דיג, תאחור ופעילויות חוצות אחרות. YETI מבינה שהצרכנים שלה לא רק קונים מוצר; הם משקיעים בפריט שהם מצפים שיעמוד בתנאים קיצוניים ויחזיק מעמד לאורך שנים.
יתרון צרכני עיקרי
היתרון הצרכני העיקרי של YETI הוא ביצועים ללא פשרות המאפשרים לך להישאר בשליטה כדי להעניק לך את החוויה יוצאת הדופן ביותר בטבע.
ההצהרה:
“מוצרי ביצועים פורצי דרך שישפרו את הזמן שלך בטבע” מגלמים את המחויבות של YETI ליצור מוצרים שעומדים במבחן הטבע. בין אם זה בהבטחת המותג שלהם, בסיפור, בחדשנות או בחוויות הלקוח, YETI ממלאת באופן עקבי את רעיון המותג המארגן הזה.

הדאגה הגדולה ביותר ש-YETI צריכה להיות היא מכירת יותר מדי ספלי קפה יוקרתיים לאנשי עיר שמתעבים קמפינג. למרות שהם עשויים לראות את זה כהכנסה נוספת עבור YETI, זה עלול לגרום ליעד הליבה של ‘אנשים בחוץ’ לחשוב מחדש ‘האם המותג הזה בשבילי?’ מסביב למרכז העיר. הישארו נאמנים למותג.

ניתן למפות את רעיון המותג הזה על פני היבטים שונים של המותג שלהם:

הבטחת מותג:
YETI מבטיחה לספק מוצרי פרימיום ועמידים העונים על הצרכים של חובבי החוץ התובעניים ביותר.

סיפור מותג:
הסיפור של YETI הוא אחד משני אחים שלא היו מרוצים מהצידניות הקיימות בשוק והחליטו לעשות משלהם. המוצר שהתקבל היה כל כך עמיד ויעיל שהתחיל מהפכה בשוק המקררים.

חדשנות:
חדשנות במוצר תבוא מצורך ומניסיון ממקור ראשון – לא ממחקרי שוק וניתוח נתונים.

רגע רכישה:
רגע הרכישה של YETI אמור להיות קל עבור חובבי החוץ לקנות. תמחור פרימיום מחזק את הרצון ואת הרעיון שאתה משקיע במוצר בעל ביצועים גבוהים שיהפוך את הזמן שלך בטבע לטוב יותר.

חווית צרכן:
עודדו את צרכני YETI לעתים קרובות לשתף את החוויות שלהם כדי לחזק את קהילת חובבי החוץ של המותג. המותג מעודד שיתוף זה באמצעות האשטאגים, אתגרים ותחרויות.

הסיפורים של YETI: טוויסט ייחודי לבניית מותג.

מרכיב מפתיע אחד באסטרטגיית המדיה החברתית של YETI הוא השימוש של המותג בסיפורי סיפורים. יש להם קטע באתר האינטרנט ובפלטפורמות המדיה החברתיות שלהם בשם “YETI Presents”, שבו הם חולקים סיפורים על הרפתקאות וחוויות חוצות. בסיפורים אלו מופיעים לרוב מוצרי YETI, אך הפוקוס העיקרי הוא בסיפור עצמו, מה שיוצר חיבור רגשי עם הקהל ומחזק את תדמית המותג שלו.

הדוגמאות הטובות ביותר לסיפור של YETI.
YETI שלטה באמנות הסיפור, מיצבה את עצמה לא רק כיצרנית מוצר אלא כמותג המוטבע עמוק בתוך אורח החיים החיצוני. הנה שלוש דוגמאות בולטות ליכולת הסיפור של YETI:

סדרת “YETI מציגה”:
דוגמה לסיפור: “נטוש” – סיפור זה עוקב אחר מסעו של גולש בשם דייב ראסטוביץ’. הוא יוצא מהעיר לחוף מבודד כדי ליהנות מבדידות וגלישה. הסרט לוכד בצורה יפה את תמצית החוויה הבודדת בטבע, עם שלוות הגלים והנופים המדהימים. המוצרים של YETI משולבים בעדינות, ומציגים אותם כבני לוויה חיוניים להרפתקאות כאלה.

סדרת סיפורי הפרא:
דוגמה לסיפור: “קוסמו” – סרט קצר זה, חלק מסדרת ‘סיפורי הפרא’ של YETI, מתאר את סיפורו של קוסמו, מדריך דיג זבובים באיי סיישל. הוא לוקח את הצופים למסע בנופים הבתוליים, חולק את הקשר האישי שלו לסביבה ואת התשוקה שלו לשימור. הוא מגבש את הקשר בין הטבע והאנשים שחיים בתוכו. המוצרים של YETI שזורים בסיפור, ומייצגים את הגשר בין האדם, הטבע וההרפתקה.

נבנה עבור הקמפיין הפרוע:
דוגמה לסיפור: “איש הקרח” – בסיפור זה, YETI מגלם פסל קרח בשם טים לינהארט. זה צולל עמוק לתוך התשוקה של לינהארט ליצור כלי נגינה מקרח, משהו שנראה כמעט בלתי אפשרי. הסרטון ממזג בצורה יפה את המציאות הקרה והקשה של הקרח עם המנגינות הרכות והמנגינות המושמעות על הכלים, ומראה שעם תשוקה, הבלתי אפשרי הופך לאפשרי. שוב, המוצרים של YETI מופיעים בעדינות, מדגישים את תפקידם בתנאים קיצוניים ואת תמיכתם בתשוקות לא שגרתיות.

באמצעות הסיפורים הללו, YETI עושה יותר מסתם פרסום מוצרים; הם לוכדים את רוח ההרפתקה, התשוקה והקשר הבלתי מתפשר עם הטבע. הם מספרים סיפורים של אנשים, תשוקותיהם והקשר שלהם עם הסביבה, והכל תוך שילוב עדין של המוצרים שלהם בנרטיב. זוהי כיתת אמן בסיפורי מותג, שגורמת לקהל להרגיש חלק מקהילה גדולה יותר של חובבים, הרפתקנים וחולמים.

הגאונות של המיתוג של YETI

הם לא הופכים את האיכות או התכונות המעולה שלהם לנקודה. הם לא עושים לוגו מפואר לעניין. הם הופכים את הרצון שלך להיות בחוץ לעיקר, והם עוזרים לך לדמיין את עצמך בזה. המוצרים שלהם פשוט נמצאים שם איתך בחזון הזה.
פול בלום, פרופסור לפסיכולוגיה ומדע קוגניטיבי באוניברסיטת ייל ומחבר הספר How Pleasure Works, אומר שאנשים לא טועים כשהם משלמים כסף נוסף עבור מותגים מוכרים יותר או מוכנים יותר, מכיוון שכך עשוי להוביל להנאה נוספת. .

מה שהוא מתכוון הוא שהערך של מוצר נגזר לא רק מהתועלת שלו, כמו איכויות בידוד תרמי או עמידות, אלא גם מאיכויות לא מוחשיות, מופשטות יותר, כמו בלעדיות, משמעות היסטורית, יחס של צרכן לערכי המותג או הסיפור, או קשר עם קבוצה או סיבה הקשורים למותג. מהתכונות הלא מוחשיות הללו אנו שואבים יותר הנאה ממותג אחד על פני אחר.
זה הוכח על ידי חוקרים שנבדקים דגמו יין בזמן שהמוח שלהם נותח על ידי סורק FMRI. הם נתנו לנבדקים מנות נפרדות של אותו יין, אבל נתנו להם מידע שונה על כל מנה כאילו היו יינות שונים לחלוטין. קולטני העונג במוחם של נבדקים נדלקו כמו עצי חג המולד כאשר טועמים את המנות שאמרו להם היו נדירות או שמאחוריהן סיפורים מסקרנים.

אז, האם מותגים מסוימים מרמים אותנו לשלם יותר עבור המוצרים שלהם כאשר אנחנו יכולים לקנות אחרים מאותה איכות בפחות?

ל-YETI יש כעת העתקות רבות, שמציעות מחירים נמוכים יותר עבור איכות ותכונות דומות, אך מחירי YETI נותרו יציבים, ומיליוני לקוחות נאמנים עדיין מעדיפים לשלם עבור המותג שלהם. למה?
התשובה היא כי YETI לא מוכרת מוצרים לבד. הם גם מוכרים שירותים חווייתיים, והמתחרים שלהם בעלות נמוכה יותר לא. בנוסף לצידניות ולכלי שתייה, YETI מציעה חוויות על ידי הפקת אינספור סרטונים ממותגים אשר מציגים דימויים יפים של החוץ הגדול ומדגישים אנשים שחווים את הפעילויות שהלקוחות שלהם אוהבים. הם מחזקים את זה עם דימויים ועיצוב שובי לב באותה מידה בפרסום הסטטי שלהם. הם משקיעים זמן ומאמץ בחיבור לרצונותיו של חובבי החוץ על ידי כך שהם לוקחים אותם לאן שהם רוצים לעבור דרך סיפורים על שחקן בייסבול מקצועי לשעבר שמטייל בחוף המערבי באוטובוס פולקסווגן שלו ומחפש את הגל המושלם או גיבור המארינס לשעבר שמחפש קשתות. דובי גריזלי בתנאים מרוחקים להחריד, וכל האנשים בסיפורים האלה אוהבים את YETI, כי YETI מבין אותם ומשתף בתשוקות שלהם.

שגרירי מותג

דרך נוספת שבה השיווק של YETI נבנה על אסטרטגיית המותג שלהם בצורה עממית הייתה על ידי הכנסת שגרירי מותג ומדריכי חוצות לסיפון המוצרים שלהם. הם יצאו לשטח, דיברו על העסק שלהם, והכל תוך כדי חלוקת כובעים, חולצות, בקבוקי מים וצידניות. יתר על כן, הם מצאו נישה להשגת אמינות בקרב אנשי חוץ מקצועיים. רוי סיידרס מספר לבריטון על אסטרטגיית השיווק היצירתית שלהם: “זו הייתה עזרה עצומה לציידים ודייגים בעלי פרופיל גבוה לחזק את התדמית הזו עם המלצות. בזמנו, אף חברה מגניבה אחרת לא פרסמה לחובבי שטח או ניצלה את המקצוענים בספורט”. ברגע שהם עשו מעריצים ברמה מקומית, השמועה התפשטה כמו אש בשדה קוצים.
אחת הסיבות לכך ש-YETI הוא מותג כל כך מצליח היא משום שהם מעולם לא סטו מהמטרה והשליחות שלהם. למרות שהמותג גדל באופן אקספוננציאלי, שורשי החברה עדיין קיימים ללא ספק. האחים סיידרס עדיין מייצרים מוצרים עמידים ואיכותיים לאנשים הרפתקנים שרוצים לחיות את החיים במלואם.

אל תפסיק לחדש

חדשנות מתמדת עוזרת ל-YETI להישאר אהובה בתעשייה. בשנת 2016, החברה פתחה מרכז חדשנות משלה בו הם מפתחים ובודקים מוצרים חדשים באופן קבוע. בצורה אמיתית, המותג תמיד מחפש דרכים להיות טוב יותר עבור הלקוחות שלהם.
כשהם מרחיבים את קו המוצרים שלהם, YETI לא סוטה מלב המותג שלהם. הם אמנם הרחיבו את אסטרטגיית השיווק שלהם כדי להגיע ליותר סוגי ספורט וחובבי טבע, אבל המסר הכללי עומד. הם ממשיכים לדבר אל נשמותיהם של הרפתקנים, לא משנה באיזה מסע (או מוצר) הם בוחרים.

בנוי לטבע

מאז הצידניות הם התרחבו למוצרים וקטגוריות אחרות, אבל הגישה הפשוטה לעיצוב לא השתנתה. התמקדו באיכות. עיצוב לעמידות. לעולם אל תעגל פינות על חשבון פונקציונליות . זו אותה פילוסופיה בה השתמשנו לייצור כלי שתייה, צידניות רכות, כיסאות, תיקים, מטען ועוד. Built for the Wild™ פירושו שהוא בנוי להחזיק מעמד.

קהילה של קהילות

מציד חזירים ועד שעות מאושרות ומהאזור האחורי ועד לשלב האחורי, המוצרים שלנו אומצו על ידי קהילות ומקצועני חוצות ברחבי העולם, כולם מחוברים דרך חוט משותף אחד – שהציוד שאתה מסתמך עליו לעולם לא יאכזב אותך.

שמור על הטבע הפראי, פראי

YETI נוסדה על רצון פשוט לבלות יותר זמן בטבע. ועם יותר זמן בחוץ, כך אנו מבינים יותר את האחריות שלנו להגן על המקומות שאנו אוהבים. למידע נוסף על האופן שבו אנו פועלים באופן פעיל לקראת ההתחייבויות העיקריות שלנו לאנשים, למוצרים ולמקומות שלנו.

סיפור המותג

מייסד Yeti רוי ואחיו הגדול ריאן סיידרס הם טקסנים שבילו את ילדותם בחוץ עם אב יזם שהעסק שלו עיצב אפוקסיות לחכות. בתור נערים, הם דגו וצדו וכן למדו על תעשיית החוץ על ידי נסיעות לתערוכות עם אביהם, והם עברו צידניות רבות לאורך הדרך. הם גילו שהידיות והתפסים נשברים, או שהמכסים נכנסו פנימה, ואף אחד מהצידניות הזמינות לא החזיקה מעמד עונה. בשנת 2006, YETI Coolers נוסדה “כדי לבנות את המצנן שהיינו משתמשים בו כל יום אם היה קיים. כזה שנבנה עבור חובבי החוץ הרציניים ולא עבור הקמעונאים המוניים. כזה שיכול לסבול את ההתעללות שידענו שנעביר אותה בשטח ובמים. כזה שפשוט לא יישבר. “המייסדים “החליטו בשלב מוקדם שחדשנות המוצר תבוא מכורח וניסיון ממקור ראשון – לא מחקרי שוק וניתוח נתונים. כיום, מוצרי YETI מתפקדים כשהדבר הכי חשוב – בין אם זה טיול אל השממה המרוחקת של אלסקה, רדיפה אחר דג אדמוני על חוף המפרץ, או סתם מפגש עם חברים בחצר האחורית”.

המותג YETI הפך לסמל סטטוס. זה פשוט כמו זה. חברת אוסטין, טקסס, שנבנתה על ידי שני אחים שרק רצו לשמור על הבירה שלהם קרה בזמן שהם דגים, יוצרת מוצרים שמכורים לאנשים. “הו, יש לך YETI”, זה מה שכל מארח שמכבד את עצמו רוצה לשמוע.

הערכים והעקרונות של החברה הם:

היה אותנטי וחדשני עם המותג והמוצרים שלנו.
כל הזמן שאף לשיפור.
העדיפו פעילויות בעלות ההשפעה הגדולה ביותר.
היו קשובים ועברו את הקילומטר הנוסף.
פעלו בתחושת דחיפות.
אף אחד לא מצליח לבד.
בנו משהו
עשו משהו אמיתי
ודאו שזה קורה

פרסונת הקונה

המותג Yeti, שנועד במקור עבור ציידים ודייגים, מושך אליו אנשים פעילים בחיק הטבע מכל קבוצה וגיל דמוגרפית וכאלה שרוצים להקרין את אורח החיים הזה.
לחברה מספר שגרירי מותגים לדיג, ציד, חוצות, חוות ורודיאו, ומזון ומשקאות, המשקפים את הפנים הרבות של לקוחותיה.
בעוד שהמותג נבנה במקור עבור שוק הטבע הפעיל, הוא התרחב לכלול את כולם, החל מסטודנטים בקולג’ ועד לאנשי מקצוע בעלי הכנסה גבוהה שאולי לעולם לא ייכנסו למדבר, אבל שמעריכים את האיכות והעמידות המחוספסת ואת האמירה של מראה Yeti.

ארועים ומהלכים בוני מותג

החברה נותנת חסות ל-Yeti Tour – רודשואו בצפון אמריקה המבקר בתריסר ערים הכולל שבעה סרטים שטרם פורסמו ש”לוכדים את הרוח האנושית הבלתי שבירה”, יחד עם ביקורי שגרירים, מתנות והגרלות על מוצרי YETI.

החברה נותנת חסות לכמעט שני תריסר עמותות העוסקות בשימור חיות בר ובתי גידול, החל מ-American Rivers, Backcountry Hunters & Anglers, The Billfish Foundation, ועד Rocky Mountain Elk Foundation ו-Theodore Roosevelt Conservation Partnership.

רעיון ענק – מיתוג בהתאמה אישית

Yeti מתאימה אישית את סדרת המוצרים של Rambler. זמן אספקה הוא 4 שבועות, מינימום 48 יחידות ויש להזמין באריזות של 6.ניתן להתאים מקררים וכלי שתייה של Yeti עם לוגואים או עיצובים אישיים.

לסיכום ,אז איך הם עשו זאת ?

איך פיתחו מותג פרימיום שהחל מתחום כל כך משעמם של coolers וכיום נחשב לסמל סטטוס :
1. YETI שילבה חומרים איכותיים עם מעט התפתחות טכנולוגית כדי ליצור coolers שעשו את העבודה עבור אלה שבאמת צריכים את המצננים שלהם כדי לשמור על קור רוח. ואז הם גבו הרבה יותר מהמתחרים. הדבקת מחיר גבוה על המוצרים ה”יומיומיים” שלהם משכה את תשומת לבם של מעצבי טרנדים.
השילוב של מוצרים איכותיים שאושרו בשטח ומחירים יוצאי דופן עורר את רצונם של הצרכנים.
2. הסרטונים של YETI דובי הגריזלי.
בהתמקדות באופי החיצוני של coolers שלהם גם דובי גריזלי לא יכולים לפתוח. YETI שומר דברים קרים במשך שעות על גבי שעות, יותר מאשר כמעט כל דבר אחר.
YETIs הם המושב המושלם לשבת עליו. אפשר לזרוק ממטוס ושום דבר לא יקרה ל. cooler האופי התועלתני הבלתי שביר של הצידניות YETI הוא הבסיס והסיפור שהם בנו סביב הבסיס הזה הוא אותנטי עד למקסימום.

3.שגרירי מותג – איך זה עובד באמת על פי YETI
A Thousand Casts הוא דיוקן קולנועי של ווייט, שהפך ממדריך דיג לעבודה עבור אגדת קרנות הגידור ביל אקמן בפרשינג סקוור קפיטל בניו יורק, ולאחר מכן חזרה לטבע. הוא גם שגריר המותג של Yeti, שפרסם את המסמך בן 30 הדקות בערוץ היוטיוב שלו ב-15 באוגוסט. זה בדיוק סוג התוכן וה”משפיע” של המותג שעליו בנה Yeti את המותג שלו.

4. YETI, כמו שמו( איש ענק מסתורי בגובה של 4-7 מטר שילוב של קוף ואדם האומרים שנמצא בהימאליה, אבל אף אחד לא ראה אותו) הוא חיה נדירה, אם כי מיתית. זהו מותג שלקח את הגישה האיטית והיציבה לצמיחה, קשר אסטרטגי חזק לקהילות הצרכנים שלו ברחבי החוץ, יוצר תוכן מתחשב, יצירתי ומעורר השראה, כל זאת תוך ניווט בדרישות של להיות חברה ציבורית, בקטגוריית מוצרים צומחת. נגד מתחרים כמו סטנלי הופכים לוויראליים ב-TikTok.

5.על פי המנכ”ל שלהם מאט ריינטס, בריאיון לfast company : “אנחנו עוקבים אחר המסלולים ונותנים למוצר להוביל אותנו לשם, ואז אנחנו מאפשרים לזה להזמין אותנו כדי להתחיל לבנות מערכות יחסים עם שגרירים ושותפים בצורה הנכונה. זו התפתחות מאוד אורגנית לעומת כתיבת צ’ק חסות, קניית באנר, ואומר שאתה עכשיו חלק מהקבוצה. אנחנו עושים את העבודה הקשה בכל אחת מהקהילות האלה בנפרד, אנחנו מופיעים ונוכחים, ותומכים בדברים שחשובים להם”.( fast company , 9.3.2023 )
6. “מותגים מתמודדים עם מספר נקודות במסע שלהם שבהם הם יכולים להיות עמוקים ורלוונטיים, אבל על חשבון צמיחה והתרחבות, או שהם יכולים לרדוף אחרי צמיחה והם שוכחים את עומק הקשרים שהם כבר בנו”, אומר ריינטס. “עם הזמן, אתה שוחק את ערך המותג, אתה שוחק את הייחודיות, אתה שוחק את התמיכה והתשוקה למי שאתה. ולכן חשבנו באמת על האופן שבו אנו מניעים רוחב רוחב, מוסיפים עוד קהילות, מביאים יותר צרכנים מקומיים, מגדילים את המותג בינלאומי, וכל זאת תוך שמירה על השורשים העמוקים והמקושרים כל הדרך חזרה לקהילות המוקדמות ביותר שלנו”.
7. Yeti לא עובד עם משפיעני מדיה חברתית מסורתית, במקום זאת משקיע בלמעלה מ-170 שגרירי המותג שלה בקטגוריות של פעילויות חוצות. Reintjes אומר כי אלו מייצגים הזדמנויות טובות יותר לבנות קשרים משמעותיים יותר עם הקהילות הללו, ליצור תוכן טוב יותר ולאורך זמן ארוך יותר ולהגדיר את המותג לצמיחה בת קיימא יותר.
8. aspired brands – יטי שייך לקבוצת המותגים הנקראים aspired brands המותגים השואפים לחיים אחרים. מה שכולנו שואפים אליוץ יטי הינו מותג שואף לחיים השלווים בטבע , לאותה התמונה של הדייג בטבע , ששוכח מכל הלחץ האורבני ,זה מה שהיינו רוצים, ואולי אנו לא יכולים, אבל רכישת המותג הזאת נותנת לנו טיפה מההרגשה הזאת. אנו נהיים גרופים של המותג . ביננו יש הרבה צידניות שעושות את העבודה , אבל הן לא יטי. ואנו מוכנים לשלם על כך יותר . יש אנשים שהינם אספנים של מוצרי יטי. החל מכוסות , תיקים וכלה כמובן בצידניות .

9. הפוך את האוהבים למעריצים
בימיה הראשונים של YETI, המייסדים ראיין ורוי סיידרס כללו כובע YETI וחולצת טריקו של YETI עם כל צידנית שהם שלחו. למרות שזה אולי נראה כמו שיווק די בסיסי – ומאוד מיושן – זה מדבר על סוד ההצלחה של YETI. שלא כמו חלקים רבים של סחורה ממותגת – ספלי קפה, כוסות, כונני פלאש – שנזרקים מיד או נשכחים מהם, האחים סיידרס חילקו ציוד חינם לקהל שמבלה את חייהם בכובעי בייסבול ובחולצות טריקו: דייגים, ציידים , חניכים וחובבי חוצות מכל הסוגים, במיוחד אלה בטקסס ובדרום.
כמעט בן לילה, YETI יצרה צבא קטן של שגרירי מותגים שבילו את סופי השבוע שלהם בשיחות עם חברים אחרים בקהל היעד של YETI. זוהי תובנה חשובה ואינטואיטיבית – אין דבר שחובבי חוץ אוהבים יותר מלדבר על הציוד שלהם, לעתים קרובות בפרטים מייסרים. כמעט בן לילה, YETI יצרה צבא קטן של שגרירי מותגים פטפטנים שבילו את סופי השבוע שלהם בשיחות עם חברים אחרים בקהל היעד של YETI.

10. ללכוד את המקנאים בסגנון החיים הפראי
ברגע ש-YETI ניצחה את אנשי הטבע הרציניים, הearly adopters, המדריכים המקצועיים, YETI הלכו אחרי הקהל הבא עבור כל מותג: קנאי אורח החיים, שבמקרה של YETI, היו האישה והגבר שהיו רוצים לבלות יותר זמן בחוץ , בטבע ופחות זמן במשרד.
כפי שאמר אוסטין מק’קנה ממקגארה ג’סי, סוכנות הקריאייטיב של יטי, בראיון ל-Ad Age, “אנשים רוצים להיות חלק מאורח החיים הזה. אם אני חובש כובע יטי בשדה תעופה, זו כמעט הזמנה לנהל שיחה”.
זו חלק מהסיבה לכך שאתה רואה מעילי צמר של פטגוניה במנהטן וטויוטה 4-ראנרס באוהיו – המוצרים האלה הופכים לאמצעי ביטוי עצמי המאפשרים לצרכן לפרסם מסר בעולם: אני עשוי להיראות כמו רואה חשבון, אבל אני באמת אינדיבידואליסט מחוספס בנשמתי.

הצמיחה של YETI לקהלים חדשים לא התרחשה במקרה. לפי מגזין Inc., “בשנת 2013, Yeti ערך מחקר מעקב אחר מותג שהראה רק 4.4 אחוז מודעות בקרב קהל הליבה החיצוני שלו. אז, בשנת 2014, יטי החל לבסס אסטרטגיה הבנויה על משיקים טבעיים לציד ולדיג. למשל, חנויות מזון וזרעים כפריות היו ממוקדות מכיוון שחקלאים וחוואים עובדים ומשחקים בחוץ ואוהבים לברביקיו”.
כעת, YETI הוא לא רק מותג לאנשים הארדקור בטבע – זה מותג מומלץ לכל מי שעושה משהו בחוץ. כמו כל מותג מצליח, YETI יכול להוציא בעצם כל מוצר, וחברי שבט YETI יחטפו אותו. לדוגמה, YETI החלה לאחרונה להוציא כיסאות ושמיכות למחנה.
כפי שאמר מאט ריינטס, המנכ”ל החדש של החברה, בראיון לניו יורק טיימס, “אנחנו רוצים להיות תמיד מותג ‘שנבנה לעולם הפראי, אבל אנחנו לא רוצים להגדיר מה המשמעות של פראי”.

11. שפת המותג – פשטות, ראו ספר המותג של YETI

מקורות :
• Beloved brands, How product performance drives high prices
• Mat Hinson, A branding lessons from Yeti
• Fast company, an interview with Mat Reinjers,9.3.2023

שתפו מאמר זה

SUBSCRIBE TO
OUR NEWSLETTER

הרשמו לניוזלטר שלנו ואנחנו נעדכן אותך בקורסים, תוכניות וארועים.

  הקלידו כאן את כתובת המייל

  אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי בדואר האלקטרוני

  MORE IN ARTICLES

  מאמרים נוספים

  follow us

  עקבו אחרינו